Wizyta Policjantów

W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci w dniu 17 marca 2017r. zostało zorganizowane w naszym przedszkolu spotkanie z policjantami, w którym udział wzięły dzieci z wszystkich grup wiekowych.

Sierżant Mateusz Marciniak oraz młodszy aspirant Tomasz Bielecki, to policjanci, którzy pracują w policji pełniąc funkcję dzielnicowych. W bardzo przystępny  i praktyczny sposób przekazali dzieciom ważne informacje na temat bezpieczeństwa. Informacje te dotyczyły prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym, bezpiecznego przemieszczania się pojazdem, odpowiedniego zachowania się  w sytuacjach zagrożenia takich jak: atak psa, kontakt z obcą osobą, wypadek. Dzieci zaskakiwały policjantów swoją wiedzą. Wielu z nich potrafiło wymienić numery alarmowe do poszczególnych służb, a także numer 112 – wspólny dla wszystkich. Ważnym aspektem spotkania było opowiadanie o pracy policjanta.  Dzieci mogły osobiście obejrzeć wiele przedmiotów potrzebnych w codziennej pracy policji: kajdanki, pałka, latarka, lizak, alkomat, co cieszyło się wśród dzieci wielkim zainteresowaniem. Na koniec spotkania dzieci wspólnie z policjantami rozwiązały krzyżówkę, a za aktywne uczestnictwo każdy dostał odblaskowe serduszko. Spotkanie znalazło swe odzwierciedlenie w późniejszych działaniach dzieci, takich jak zabawa w policję, rysowanie policyjnych pojazdów itp.