Misja przedszkola

MISJA PRZEDSZKOLA

1. Zapewniamy dzieciom opiekę oraz wspomagamy indywidualny rozwój zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym.
  2. Rozwijamy aktywność dzieci wobec siebie, innych ludzi oraz otaczającego ich świata.
  3. Współdziałamy z rodzicami w celu ujednolicenia oddziaływań wychowawczych.
  4. Wspomagamy rodzinę w wychowaniu dziecka, rozpoznajemy możliwości rozwojowe dzieci, a w razie potrzeby podejmujemy wczesną interwencję specjalistyczną.
  5. Przygotowujemy dzieci do uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa poprzez częste obcowanie z kulturą i sztuką.
  6. Uwzględniamy indywidualne potrzeby dzieci, zapewnia równe szanse rozwoju, umacniamy wiarę we własne siły oraz możliwość osiągnięcia sukcesu.
  7. Stwarzamy warunki do rozwijania samodzielności oraz dążenia do osiągania celów i podejmowania odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie.
  8. Rozwijamy wrażliwość moralną, pomagamy w budowaniu systemu wartości.
  9. Kształtujemy umiejętności obserwacji w celu rozumienia zjawisk zachodzących w dostępnym dzieciom otoczeniu przyrodniczym, społecznym, kulturowym           i technicznym.
  10. Rozbudzamy ciekawość poznawczą, zachęcamy do aktywności badawczej.
  11. Rozwijamy wrażliwość estetyczną, tworzymy warunki do rozwoju wyobraźni i fantazji oraz ekspresji plastycznej, muzycznej, słownej i ruchowej; rozwijamy umiejętności wyrażania swoich myśli i przeżyć.
  12. Umożliwiamy dzieciom podtrzymywanie poczucia świadomości narodowej, językowej i religijnej.
  13. Przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki szkolnej.