Dzieciaki mleczaki

17 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu odbyła się „ Mleczna lekcja” w związku z udziałem w projekcje „Dzieciaki Mleczaki”. Jej celem było zaangażowanie dzieci w „ podróż do mlecznego świata”. Podczas zajęć animatorzy przedstawili świat mleka i nabiału w trzech blokach tematycznych:

1.Od pastwiska do kubka -  czyli jak powstaje mleko.

2.Zdrowy dzień - czyli o pozytywnym wpływie mleka na rozwój dzieci.

3.Mleczne laboratorium - czyli z czego jest zbudowane mleko i jakie ma wartości.

W pierwszym bloku tematycznym uczestniczyły dzieci z grupy 4 i 3 latków. W drugim bloku tematycznym brały udział 5 latki, a w ostatnim bloku tematycznym miały możliwość uczestniczyć najstarsze przedszkolaki, czyli 6 latki. Każdy temat trwał około 30 minut. Zajęcia były prowadzone z czynnym udziałem dzieci w myśl zasady „ bawiąc uczyć”.