Wizyta u Strażaków

8 maja 2017 roku dzieci z grupy 5 i 6 latków odwiedziły Komendę Powiatową  Państwowej  Straży Pożarnej w Kole.

Na miejscu dzieci przywitał Pan Strażak, który opowiedział o swojej pracy. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz stroju strażaka oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy. Każde dziecko mogło przymierzyć hełm strażacki. Przedszkolaki zobaczyły pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Chętne dzieci mogły lać wodę z węża strażackiego.

Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.