CZŁOWIEK ORKIESTRA - audycja muzyczna

12 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszym przedszkolu audycja muzyczna             w wykonaniu pana Wiesława Pyzalskiego. Zaprezentował on dzieciom wiele instrumentów: dzwonki naciskane, bum- bum rurki, gitarę, grzechotki, tamburyn. Sam wykonał jednocześnie na wymienionych instrumentach znane przedszkolakom piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Kolorowe kredki”, „Wesołe przedszkole”.

Dzieci wykonały improwizację rytmiczną na prostych instrumentach perkusyjnych niemelodycznych do utworów  muzyki filmowej:”Willkommen”(melodia z filmu (Kabaret),”If were a rich man (melodia z filmu „Skrzypek na dachu”) oraz wysłuchały  muzyki poważnej  F. Chopina i P.Czajkowskiego.

Audycja zapoznała dzieci z różnymi gatunkami muzycznymi, instrumentami, z dźwiękami gamy, wartościami nut oraz pobudziła do aktywności muzycznej            i uwrażliwiła na piękno muzyki.

Z całą pewnością był to bardzo udany występ i na długo zostanie w pamięci naszych dzieci i nauczycieli.