III Międzygminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

26 kwietnia  2018 roku nasze przedszkole przy współpracy Urzędu Gminy w Kole zorganizowało III MIĘDZYGMINNĄ OLIMPIADĘ SPORTOWĄ PRZEDSZKOLAKÓW. Do zmagań sportowych  w naszej olimpiadzie przystąpiło 7 przedszkoli z Powiatu Kolskiego:

• Przedszkole Miejskie w Dąbiu
  • Odział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Barłogach
  • Odział przedszkolny „Pod Aniołem Stróżem”  przy Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wólce Czepowej
  • Odział przedszkolny OB przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chełmnie
  • Przedszkole Gminne w Przedczu
  • Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej
  • Przedszkole Publiczne w Powierciu

Na olimpiadę przybyli zaproszeni goście:

- Pan Mariusz Rybczyński – zastępca Wójta Gminy Koło

- Pani Edyta Ostruszka – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu

Oraz rodzice uczestników olimpiady, którzy przybyli wspierać swoje pociechy.

Nad całością zmagań sportowych czuwali sędziowie w składzie

- Pan Tomasz Błaszczyk – nauczyciel wych. Fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu i animator   Kompleksu boisk ORLIK w Powierciu

- Pani Iwona Mruk – przedstawiciel Rady Rodziców z Przedszkola Publicznego w Powierciu

- Pani Bernadetta Książkiewicz – Pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Koło

- oraz Pan Krzysztof Wojewoda z Kolskiego Klubu Sportów  Walki, który w tym roku pełni funkcję członka składu sędziowskiego i zapewni opiekę medyczną naszym wspaniałym zawodnikom.

Już po raz trzeci zorganizowaliśmy te fascynujące zmagania sportowe, tym razem odbyły się  one pod hasłem NAJLEPSI POLSCY SPORTOWCY, a jak wiadomo mamy ich wielu. To dzięki tym wielkim, sławnym postaciom zawiązują się w małych główkach dziewcząt i chłopców  wielkie marzenia o byciu  sportowcem, o najwyższym podium, medalach i biciu rekordów. Dlatego my dorośli  postanowiliśmy pomóc  realizować Im te wielkie marzenia i dlatego tutaj  w sercu Polski organizujemy Międzygminną Olimpiadę Sportową  Przedszkolaków, która każdego roku przynosi  nowe rekordy i nowych zwycięzców. Zwycięstwo oczywiście jest  ważne, ale cele organizowania tych zmagań sportowych są zupełnie inne. My, organizatorzy chcieliśmy, aby Olimpiada  wpajała zasady zdrowej rywalizacji sportowej oraz uczyła aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego. Uważamy, że podczas zabaw i gier sportowych można najszybciej i najprzyjemniej nauczyć zasad fair play, zdrowej rywalizacji i szacunku dla przeciwnika – wartości niezwykle pożytecznych w sporcie i poza nim.

Po wspaniałej rywalizacji sędziowie ogłosili werdykt:

I Miejsce –  Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej

II  Miejsce – Przedszkole Publiczne w Powierciu

III Miejsce – Odział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w    Barłogach

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE SPONSOROM NASZEJ UROCZYSTOŚCI TO DZIĘKI WAM UDAŁO ZORGANIZOWAĆ SIĘ

III MIĘDZYGMINNĄ OLIMPIADĘ SPORTOWĄ PRZEDSZKOLAKÓW

Urząd Gminy  Koło