Wizyta w straży i markecie

W dniu 15.05.2018 roku dzieci z grupy 5 i 4-latków  uczestniczyły w wycieczce  do Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz marketu NETTO. Dzieci były pod opieką Pani Izabeli Piaseckiej, Joanny Rągowskiej, Marioli Skibińskiej oraz Donaty Matczak. Panowie strażacy wspaniale zaprezentowali pomieszczenia, samochody i sprzęty potrzebne w pracy strażaka. Przeprowadzono próbny alarm, zjazd strażaków na rurze oraz wyjazd samochodu gaśniczego. Dzieci z ogromną uwagą i z wielkim zaangażowaniem słuchały i oglądały pokazy. Pogoda dopisała, więc mogliśmy samodzielnie ugasić pożar. Gdy emocje zostały ugaszone poszliśmy do marketu NETTO, gdzie dzieci zapoznały sie z funkcjonowaniem sklepu i poznały pracę sprzedawcy. Mogły zwiedzić pomieszczenia na co dzień niedostępne dla klientów ( biuro, magazyn i chłodnię). Mogły również samodzielnie operować kasą fiskalną i wystawić rachunek.  Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości i wzbudziła wiele emocji, co zostało uwiecznione na zdjęciach.