TANIEC Z PRZEDSZKOLAKAMI 2018

W dniu 08.06.2018 roku po raz piaty został zorganizowany konkurs tańca pt.: „Taniec z przedszkolakami". Organizatorem konkursu są Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej oraz Gmina Koło. Celem konkursu jest promowanie tradycji ludowych i polskiego folkloru, jak również innych narodów; rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości muzycznej u dzieci; integracja przedszkoli oraz wspólna zabawa i dawanie radości dzieciom. W konkursie dzieci zmagały się w tańcu w trzech kategoriach: Taniec nowoczesny, taniec lub widowisko taneczne inspirowane polską muzyką ludową, bądź innych narodów  i układ taneczny inspirowany muzyką klasyczną. Z Przedszkola Publicznego w Powierciu zaprezentowały się dwie drużyny: 5-latki przygotowane przez panią Izabelę Piasecką       i 6-latki przygotowane przez Annę Sujecką. Grupa 6-latków tańczyła w kategorii Taniec nowoczesny a 5- latki zatańczyły walczyka. Drużynie  z grupy 5-latków udało się wytańczyć drugie miejsce w swojej kategorii tańca. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły a i zaprezentowały się bardzo dobrze.