Zespół ludowy Bałdrzychowianie

Dzień 11.03.2019 roku był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu ponieważ odwiedzili nas wyjątkowi goście. Byli nimi członkowie zespołu ludowego Bałdrzychowianie. Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Bałdrzychowa. Jest to jedyny tańczący zespół ludowy w gminie Poddębice oraz  w powiecie poddębickim. Członkowie zespołu to mieszkańcy wsi Bałdrzychów i jej okolic. Poprzez działalność artystyczną realizują pasję do tańców i pieśni ludowych. Nasi goście zaprezentowali dzieciom strój ludowy łowicki i sieradzki oraz kilka tańców ludowych. Zaprezentowali tańce: mazura, kujawiaka i klapoka. Dzieci mogły również nauczyć się   i zatańczyć klapoka. Nasi goście dali dzieciom możliwość poznania polskiego folkloru. Zespół w swoim dorobku artystycznym mają występy: na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Serbii. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą i może w większym składzie.