SPRINTEM DO MARATONU

24 maja 2021 roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział   w wydarzeniu sportowym „ Sprintem do maratonu”. Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

Przed rozpoczęciem biegu dzieci uczestniczyły w rozgrzewce, która została przeprowadzona w sali każdej grupy, ze względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne. Następnie został odśpiewany hymn „Sprintem po zdrowie”.

Po odśpiewaniu hymnu przystąpiliśmy do biegu głównego, w którym wzięło udział 54 przedszkolaków. Wspólnie pokonaliśmy

10 800 metrów.

Na zakończenie niezwykłego wydarzenia, pełnego wielkich emocji i super zabawy otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.