Dzień Strażaka

W dniu 04.05.2022 r. nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Powierciu.

Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu. Dzieci poznały pracę strażaków, zadanie jakie wykonują oraz sprzęty i narzędzia, które są potrzebne do wykonywania pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, a także ratują zwierzęta.

W czasie spotkania przedszkolaki mogły zobaczyć wóz strażacki. Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego.

Na zakończenie spotkania dzieci oraz  panie podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie.